Microchip Technology MPLAD30KP75CA/TR
MPLAD30KP75CA/TR
Part No.:
MPLAD30KP75CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP75CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
246A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)