Microchip Technology MPLAD36KP54A
MPLAD36KP54A
Part No.:
MPLAD36KP54A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD36KP54A.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
414A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)