OptiFuse MRCBP-V-40A
MRCBP-V-40A
Part No.:
MRCBP-V-40A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaMRCBP-V-40A.pdf
Description:
CIR BRKR 40A 32VDC PUSH-RESET
Packaging:
Bulk
Series:
MRCBP-V
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
BreakerType:
CurrentRating(Amps):
40A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaMRCBP-V-40A.pdf
1. How to order MRCBP-V-40A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MRCBP-V-40A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRCBP-V-40A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRCBP-V-40A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MRCBP-V-10A MRCBP-V-30A MRCBP-V-20A MRCBP-V-40A MRCBP-V-15A
Part Number MRCBP-V-10A MRCBP-V-30A MRCBP-V-20A MRCBP-V-40A MRCBP-V-15A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MRCBP-V MRCBP-V MRCBP-V MRCBP-V MRCBP-V
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
BreakerType - - - - -
CurrentRating(Amps) 40A 40A 40A 40A 40A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V