JAE Electronics MX23A18NF1
MX23A18NF1
Part No.:
MX23A18NF1
Datasheet:
ShinYuaMX23A18NF1.pdf
Description:
CONN HEADER R/A 18POS 2.5MM
Packaging:
Tray
Pitch-Mating:
0.098 (2.50mm)
NumberofPositions:
18
NumberofRows:
2
RowSpacing-Mating:
0.173 (4.40mm)
ContactLength-Post:
0.122 (3.10mm)
OverallContactLength:
InsulationHeight:
0.720 (18.30mm)
Datasheet:
ShinYuaMX23A18NF1.pdf
1. How to order MX23A18NF1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MX23A18NF1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MX23A18NF1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MX23A18NF1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MX23A18NF1 pin diagram, MX23A18NF1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MX23A12NF1 MX23A18NF1 MX23A26NF1 MX23A34NF6 MX23A40NF1
Part Number MX23A12NF1 MX23A18NF1 MX23A26NF1 MX23A34NF6 MX23A40NF1
Manufacturer JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics JAE Electronics
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Pitch-Mating 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
NumberofPositions 18 18 18 18 18
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.173 (4.40mm) 0.173 (4.40mm) 0.173 (4.40mm) 0.173 (4.40mm) 0.173 (4.40mm)
ContactLength-Mating - - - - -
ContactLength-Post 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)
OverallContactLength - - - - -
InsulationHeight 0.720 (18.30mm) 0.720 (18.30mm) 0.720 (18.30mm) 0.720 (18.30mm) 0.720 (18.30mm)