Microchip Technology MX555ABA50M0000
MX555ABA50M0000
Part No.:
MX555ABA50M0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaMX555ABA50M0000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tube
Series:
MX55
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
2.375V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
120mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYuaMX555ABA50M0000.pdf
1. How to order MX555ABA50M0000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MX555ABA50M0000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MX555ABA50M0000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MX573ABB106M250 MX554BBD322M265 MX573EBA125M000 MX555ABA50M0000 MX575ABC100M000
Part Number MX573ABB106M250 MX554BBD322M265 MX573EBA125M000 MX555ABA50M0000 MX575ABC100M000
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series MX55 MX55 MX55 MX55 MX55
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz 50 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage-Supply 2.375V ~ 3.63V 2.375V ~ 3.63V 2.375V ~ 3.63V 2.375V ~ 3.63V 2.375V ~ 3.63V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 120mA 120mA 120mA 120mA 120mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)