Microchip Technology MXLPLAD18KP15CA/TR
MXLPLAD18KP15CA/TR
Part No.:
MXLPLAD18KP15CA/TR
Package:
Surface Mount
Datasheet:
MXLPLAD18KP15CA/TR.pdf
Description:
SURFACE MOUNT 18,000 WATT, TVS
  • Related Categories
Package/Case:
Surface Mount
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
738A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)