Microchip Technology MXLPLAD18KP170CA
MXLPLAD18KP170CA
Part No.:
MXLPLAD18KP170CA
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD18KP170CA.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
66A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)