Microchip Technology MXLPLAD18KP20CA
MXLPLAD18KP20CA
Part No.:
MXLPLAD18KP20CA
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD18KP20CA.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
32.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
556A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)