Microchip Technology MXLPLAD18KP24CA
MXLPLAD18KP24CA
Part No.:
MXLPLAD18KP24CA
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD18KP24CA.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
463A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)