Microchip Technology MXLPLAD18KP33A
MXLPLAD18KP33A
Part No.:
MXLPLAD18KP33A
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD18KP33A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
338A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)