Microchip Technology MXLPLAD18KP75AE3
MXLPLAD18KP75AE3
Part No.:
MXLPLAD18KP75AE3
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD18KP75AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
7.5V
Voltage-Breakdown(Min):
8.33V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
12.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1396A (1.396kA)
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)