Microchip Technology MXLPLAD36KP120CAE3
MXLPLAD36KP120CAE3
Part No.:
MXLPLAD36KP120CAE3
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP120CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
187A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)