Microchip Technology MXLPLAD36KP17CAE3
MXLPLAD36KP17CAE3
Part No.:
MXLPLAD36KP17CAE3
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP17CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 28.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
28.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1250A (1.25kA)
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)