Microchip Technology MXLPLAD36KP220A
MXLPLAD36KP220A
Part No.:
MXLPLAD36KP220A
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP220A.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
220V
Voltage-Breakdown(Min):
245V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
356V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
102A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)