Microchip Technology MXLPLAD36KP22A
MXLPLAD36KP22A
Part No.:
MXLPLAD36KP22A
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP22A.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
36.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
990A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)