Microchip Technology MXLPLAD36KP28A
MXLPLAD36KP28A
Part No.:
MXLPLAD36KP28A
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 46.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
46.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
776A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)