Microchip Technology MXLPLAD36KP30A
MXLPLAD36KP30A
Part No.:
MXLPLAD36KP30A
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP30A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
738A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)