Microchip Technology MXLPLAD36KP78AE3
MXLPLAD36KP78AE3
Part No.:
MXLPLAD36KP78AE3
Datasheet:
ShinYuaMXLPLAD36KP78AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
286A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)