Microchip Technology MXLSMBJSAC75E3
MXLSMBJSAC75E3
Part No.:
MXLSMBJSAC75E3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaMXLSMBJSAC75E3.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMBJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.1A
Power-PeakPulse:
500W
Capacitance@Frequency:
30pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)