Microchip Technology MXLSMLG15CA/TR
MXLSMLG15CA/TR
Part No.:
MXLSMLG15CA/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaMXLSMLG15CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMLG
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)