Microchip Technology MXLSMLJ58A/TR
MXLSMLJ58A/TR
Part No.:
MXLSMLJ58A/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMXLSMLJ58A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMLJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
32A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)