Microchip Technology MXLSMLJ85A/TR
MXLSMLJ85A/TR
Part No.:
MXLSMLJ85A/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMXLSMLJ85A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMLJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)