Microchip Technology MXPLAD18KP17A
MXPLAD18KP17A
Part No.:
MXPLAD18KP17A
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD18KP17A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
653A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)