Microchip Technology MXPLAD18KP40CAE3
MXPLAD18KP40CAE3
Part No.:
MXPLAD18KP40CAE3
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD18KP40CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
280A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)