Microchip Technology MXPLAD18KP45CAE3
MXPLAD18KP45CAE3
Part No.:
MXPLAD18KP45CAE3
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD18KP45CAE3.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
248A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)