Microchip Technology MXPLAD18KP48AE3
MXPLAD18KP48AE3
Part No.:
MXPLAD18KP48AE3
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD18KP48AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
233A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)