Microchip Technology MXPLAD18KP60CA
MXPLAD18KP60CA
Part No.:
MXPLAD18KP60CA
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD18KP60CA.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
186A
Power-PeakPulse:
18000W (18kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)