Microchip Technology MXPLAD36KP280AE3
MXPLAD36KP280AE3
Part No.:
MXPLAD36KP280AE3
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD36KP280AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 280VWM 451VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
280V
Voltage-Breakdown(Min):
311V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
451V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
80A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)