Microchip Technology MXPLAD36KP54AE3
MXPLAD36KP54AE3
Part No.:
MXPLAD36KP54AE3
Datasheet:
ShinYuaMXPLAD36KP54AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
414A
Power-PeakPulse:
36000W (36kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)