Microchip Technology MXSMBJ12A/TR
MXSMBJ12A/TR
Part No.:
MXSMBJ12A/TR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ12A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMBJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
30.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)