Microchip Technology MXSMBJ13A/TR
MXSMBJ13A/TR
Part No.:
MXSMBJ13A/TR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ13A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMBJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
27.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)