Microchip Technology MXSMBJ17A/TR
MXSMBJ17A/TR
Part No.:
MXSMBJ17A/TR
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ17A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMBJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.7A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)