Microchip Technology MXSMCG12CA/TR
MXSMCG12CA/TR
Part No.:
MXSMCG12CA/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaMXSMCG12CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMCG
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
75.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)