Microchip Technology MXSMCG48CA/TR
MXSMCG48CA/TR
Part No.:
MXSMCG48CA/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaMXSMCG48CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMCG
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
19.4A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)