Microchip Technology MXSMCG54A/TR
MXSMCG54A/TR
Part No.:
MXSMCG54A/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaMXSMCG54A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMCG
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
17.2A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)