Microchip Technology MXSMCG58A/TR
MXSMCG58A/TR
Part No.:
MXSMCG58A/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMCG58A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMCG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)