Microchip Technology MXSMCGLCE28AE3/TR
MXSMCGLCE28AE3/TR
Part No.:
MXSMCGLCE28AE3/TR
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaMXSMCGLCE28AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC SMCG
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Series:
Military, MIL-PRF-19500
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
33A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)