Microchip Technology MXSMCJ15CAE3/TR
MXSMCJ15CAE3/TR
Part No.:
MXSMCJ15CAE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMXSMCJ15CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
24.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
61.5A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)