Microchip Technology MXSMCJ58AE3/TR
MXSMCJ58AE3/TR
Part No.:
MXSMCJ58AE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMXSMCJ58AE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMCJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)