Microchip Technology MXSMCJLCE10A/TR
MXSMCJLCE10A/TR
Part No.:
MXSMCJLCE10A/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
ShinYuaMXSMCJLCE10A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMCJ
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
88A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance@Frequency:
100pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)