Microchip Technology MXSMLJ100CA/TR
MXSMLJ100CA/TR
Part No.:
MXSMLJ100CA/TR
Datasheet:
MXSMLJ100CA/TR.pdf
Description:
TVS 100V 5% 3000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
162V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)