Microchip Technology MXSMLJ10CA/TR
MXSMLJ10CA/TR
Part No.:
MXSMLJ10CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ10CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
176.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)