Microchip Technology MXSMLJ12CA/TR
MXSMLJ12CA/TR
Part No.:
MXSMLJ12CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ12CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
150.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)