Microchip Technology MXSMLJ150CAE3/TR
MXSMLJ150CAE3/TR
Part No.:
MXSMLJ150CAE3/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ150CAE3/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
12.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)