Microchip Technology MXSMLJ170CA/TR
MXSMLJ170CA/TR
Part No.:
MXSMLJ170CA/TR
Datasheet:
MXSMLJ170CA/TR.pdf
Description:
TVS 170V 5% 3000W BI
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
275V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TA)