Microchip Technology MXSMLJ18CA/TR
MXSMLJ18CA/TR
Part No.:
MXSMLJ18CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ18CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
102.8A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)