Microchip Technology MXSMLJ30CA/TR
MXSMLJ30CA/TR
Part No.:
MXSMLJ30CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ30CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)