Microchip Technology MXSMLJ36CA/TR
MXSMLJ36CA/TR
Part No.:
MXSMLJ36CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ36CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
51.6A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)