Microchip Technology MXSMLJ40CA/TR
MXSMLJ40CA/TR
Part No.:
MXSMLJ40CA/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ40CA/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
46.4A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)