Microchip Technology MXSMLJ45A/TR
MXSMLJ45A/TR
Part No.:
MXSMLJ45A/TR
Datasheet:
ShinYuaMXSMLJ45A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMLJ
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
41.2A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)